ישיבת מאיר הראל מודיעין - גרעין קהילתי וקריית חינוך ע"ש מאיר והראל ע"ר 580444826

Select your language

גרעין קהילתי וקריית חינוך ע"ש מאיר והראל הינה עמותה שמפעילה תוכניות ופרויקטים בתחומי ישיבה, קהילה, זהות יהודית חברה, צבא ורפואה

שיעורים אחרונים

 

 

כריכה מודעין לתורה תשפא

פרשת השבוע

פרשת וישב 
באנו חושך לגרש פרשה ומימושה – פרשת וישב – חנוכה -  ומלחמת 'חרבות הברזל' תשפ"ד - הרב אליעזר חיים שנוולד -  באנו חושך לגרש חג החנוכה בשעת מלחמה ואסון פרשה ומימושה – פרשת וישב – חנוכה - ומלחמת 'חרבות הברזל' תשפ"ד הרב אליעזר חיים שנוולד מוקדש להצלחת חיילי צה"ל ולשמירתם לבל יאונה להם כל רע, לרפואת בני מרדכי אברהם בן מלכה נ"י ולרפואת כל הפצועים ולהשבת החטופים. חג החנוכה הוא אחד מהאהובים ביותר מבין...

שיעורים

חדשות

נר חנוכה ראשון לשנת תשפ"ד בישיבת מאיר הראל

נר חנוכה ראשון. לשנת תשפ"ד בישיבת מאיר הראל בעיר החשמונאים. בעיצומה של מלחמת חרבות הברזל. בין בני האור היהודי ובני החושך החמאסי. "בימים ההם בזמן הזה." באנו חושך לגרש!

הרצאה של הרב עדי פאלח

הרב עדי פאלח ראש המוסדות התיכוניים הדתיים באופקים, גיבור חייל! בשבת שמחת תורה יצא להלחם במחבלים! ואף נפצע תוך כדי הלחימה. הרב עדי הרצה לנו על סיפור הגבורה בקרב בימים ההם בזמן הזה.

נפגשים בקריאה בתורה

ביום חמישי בבוקר בקריאת התורה, המפקד - הרב ברק אפשטיין, ר"מ בישיבה, קורא בתורה בגבול הצפון. מחפשים לוי... ומוצאים את בנימין פליישמן לוחם בגדוד, בוגר ואברך בישיבה לשעבר, שהיה תלמיד של הרב ברק...
תוכנית להב

 

להתחיל את ההסדר בשמינית - רקע על תכנית לה"ב:

 

• במוסדות החינוך הדתי העל יסודי יש אוכלוסיה יחודית של עשרות תלמידים בשנה, אשר מבקשים להקדיש את שנת הלימודים בכיתה י"ב ללימוד תורה לשמה, אינטנסיבי, במסגרת ישיבתית מלאה.

• אוכלוסיה זו, בעלת צרכים לימודיים וחינוכיים יחודיים, מבקשת להשתלב בישיבות הקיימות. היא אינה יכולה להשתלב רק כתלמידים מן המנין בשיעור א'-עם אלה שסיימו את הבגרות, ואינה יכולה להיות מסגרת נפרדת בישיבה. נכון להיום אין ישיבה המעניקה מסגרת מתאימה הנותנת מענה לצרכים של אוכלוסיה זו. לצערנו, תלמידים רבים שהצטרפו לישיבה בשמינית ללא מסגרת מתאימה התאכזבו מאד מהתוצאות של שנה זו, ואף חמור מכך.

• מתוך נסיון רב עם אוכלוסיה זו. ישיבת ההסדר "מאיר הראל" נרתמה לפני מספר שנים לפיתוח מענה לצרכיה של אוכלוסיה זו. ואף בחנה מספר מודלים לשם כך.

• המסגרת שגובשה בתכנית לה"ב גובשה בשיתוף עם ראשי ישיבות תיכוניות ומשה"ח ורואה עין בעין את צרכיהן של הישיבות התיכוניות, ביחד עם צרכיה של אוכלוסית התלמידים היחודית האמורה. יש להדגיש שמדובר באוכלוסיה שבכל מקרה לא תמשיך בישיבה התיכונית בשנה זו! על כן אין בפיתוח התכנית משום פגיעה בישיבות התיכוניות.

• התכנית מאפשרת להשלים בצורה יחודית את הבגרויות. או בתאום עם ישיבת המוצא של התלמיד או במסגרת חילופית. ובהשלמת חומר במספר תחומים, בימי עיון מרוכזים שיתקיימו במסגרת תכנית לה"ב.

• התוכנית יצאה לדרך לפני מספר שנים וזכתה להצלחה. כיום יש מספר בוגרים לתכנית, שמשולבים בישיבה במסלול ההסדר, וניתן לפגוש אותם להיוועץ בהם.

• התכנית מאפשרת להתחיל את ההסדר בשמינית. ניתן להצטרף לתכנית לה"ב גם ללא הצטרפות ל"שסדר".

תוכנית הסולם  רקע כללי  תכנית לה"ב  תכנית אפיקים

צור קשר