ישיבת מאיר הראל מודיעין - גרעין קהילתי וקריית חינוך ע"ש מאיר והראל ע"ר 580444826

Select your language

גרעין קהילתי וקריית חינוך ע"ש מאיר והראל הינה עמותה שמפעילה תוכניות ופרויקטים בתחומי ישיבה, קהילה, זהות יהודית חברה, צבא ורפואה

שיעורים אחרונים

 

 

כריכה מודעין לתורה תשפא

פרשת השבוע

פרשת בא 
מנהיגות וגדולה של רועה נאמן - הפרשה בחיי המעשה – בא תשפ"ג - הרב אליעזר שנוולד -  מנהיגות וגדולה של רועה נאמן הפרשה בחיי המעשה – בא תשפ"ג הרב אליעזר שנוולד – ראש ישיבת ההסדר 'מאיר הראל' מודיעין שעת משבר לאומי היא שעת מבחן לציבור ולמנהיגות כאחד. שעת משבר יוצרת עומס כבד של אחריות המוטלת על כתפיהם של המנהיגים, של מתח גדול וקושי. המנהיגים נבחנים בשעה זו ביכולת שלהם לנהל את המשב...

שיעורים

חדשות

התקיים טקס סיום קורס פראמדיקים משולב של מגן דוד אדום

90 פאראמדיקים חדשים, ממתנדבי השירות הלאומי ומתלמידי ישיבות ההסדר סיימו את קורס הפאראמדיקים במגן דוד אדום ויוצאים להציל חיים בניידות לטיפול נמרץ. תלמיד הישיבה פרמדיק יאיר רייסלר נבחר להיות חניך מופת מצטיין של הקורס. טקס סיום קורס הפראמדיקים משולב...

יצא עלון הישיבה לקהילה לחודש שבט "ללמדה במקהלותיך"

יצא עלון הישיבה לקהילה לחודש שבט "ללמדה במקהלותיך" העלון יחולק בבתי הכנסת ויופץ בפורמט דיגיטלי מי שמעוניין להנציח ולתרום לעילוי נשמת יקיריו בעלון הבא של ראש חודש אדר מוזמן ליצור קשר עם אפי 055-688-9131

תפילה חגיגית עם הלל מוזיקלי

בראש חודש שבט קיימנו תפילה חגיגית עם הלל מוזיקלי בשירה נגינה וריקודים ולאחר מכן קיימנו ארוחה חגיגית שהתחילה עם סיום מסכת של ארבעה מתלמידי הישיבה.
תוכנית להב

 

להתחיל את ההסדר בשמינית - רקע על תכנית לה"ב:

 

• במוסדות החינוך הדתי העל יסודי יש אוכלוסיה יחודית של עשרות תלמידים בשנה, אשר מבקשים להקדיש את שנת הלימודים בכיתה י"ב ללימוד תורה לשמה, אינטנסיבי, במסגרת ישיבתית מלאה.

• אוכלוסיה זו, בעלת צרכים לימודיים וחינוכיים יחודיים, מבקשת להשתלב בישיבות הקיימות. היא אינה יכולה להשתלב רק כתלמידים מן המנין בשיעור א'-עם אלה שסיימו את הבגרות, ואינה יכולה להיות מסגרת נפרדת בישיבה. נכון להיום אין ישיבה המעניקה מסגרת מתאימה הנותנת מענה לצרכים של אוכלוסיה זו. לצערנו, תלמידים רבים שהצטרפו לישיבה בשמינית ללא מסגרת מתאימה התאכזבו מאד מהתוצאות של שנה זו, ואף חמור מכך.

• מתוך נסיון רב עם אוכלוסיה זו. ישיבת ההסדר "מאיר הראל" נרתמה לפני מספר שנים לפיתוח מענה לצרכיה של אוכלוסיה זו. ואף בחנה מספר מודלים לשם כך.

• המסגרת שגובשה בתכנית לה"ב גובשה בשיתוף עם ראשי ישיבות תיכוניות ומשה"ח ורואה עין בעין את צרכיהן של הישיבות התיכוניות, ביחד עם צרכיה של אוכלוסית התלמידים היחודית האמורה. יש להדגיש שמדובר באוכלוסיה שבכל מקרה לא תמשיך בישיבה התיכונית בשנה זו! על כן אין בפיתוח התכנית משום פגיעה בישיבות התיכוניות.

• התכנית מאפשרת להשלים בצורה יחודית את הבגרויות. או בתאום עם ישיבת המוצא של התלמיד או במסגרת חילופית. ובהשלמת חומר במספר תחומים, בימי עיון מרוכזים שיתקיימו במסגרת תכנית לה"ב.

• התוכנית יצאה לדרך לפני מספר שנים וזכתה להצלחה. כיום יש מספר בוגרים לתכנית, שמשולבים בישיבה במסלול ההסדר, וניתן לפגוש אותם להיוועץ בהם.

• התכנית מאפשרת להתחיל את ההסדר בשמינית. ניתן להצטרף לתכנית לה"ב גם ללא הצטרפות ל"שסדר".

תוכנית הסולם  רקע כללי  תכנית לה"ב  תכנית אפיקים

צור קשר